Historia


To i owo o Leśnym Lichu

Historia


Archiwalne zdjęcia...

W połowie 2007 roku z inicjatywy Mikołaja "Mikiego" Flisa narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawszegrało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska izaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcuspotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać siępierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie,słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami iprozą fantasy.

Wiosną roku 2008 Leśne Licho udało się na pierwszy koncert. Spodobałosię to zarówno jemu, jak i publiczności, więc w niedługim czasiezagościło na warszawskich scenach (Harenda, Metal Cave, No Mercy, Radio Luxemburg,Medyk), przekazując ludziom leśną energię.

Pierwsze demo ujrzało światło dzienne w sierpniu 2009 roku.

W międzyczasie skład ulegał rozmaitym modyfikacjom.

Obecnie Leśne Licho tworzą:

Anna Achtelik - wokal
Mikołaj "Miki" Flis - gitara/kompozycje/teksty
Kaj Żukowski - gitara
Antoni Dmowski - perkusja
Grzegorz "Grzesiu" Maj - gitara basowa
Ola Shonhor - klawisze/teksty

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz większych imprez plenerowych, między innymi Castle Party 2018, Średniowieczuj w Maszewie, Dni Jakuba Wędrowycza, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, Zlot Miłośników Folk Metalu, WOŚP, Hello Folks w Lublinie, Zlot Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Konwent Fantasy w Głogówku, Festiwal Kultury Słowian "Stado", 9. Starosądecki Jarmark Rzemiosła, Festiwal Fantastyczny Miłosław itd.

Na początku 2016 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Pieśni Starego Lasu", natomiast rok później zespół nagrał drugi krążek zatytułowany "Żółte Kwiaty". Aktualnie ruszyły prace nad trzecią płytą. Więcej informacji wkrótce :)