Historia


To i owo o Leśnym Lichu

Historia


Archiwalne zdjęcia...

W połowie 2007 roku z inicjatywy Mikołaja "Mikiego" Flisa narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

Wiosną roku 2008 Leśne Licho udało się na pierwszy koncert. Spodobało się to zarówno jemu, jak i publiczności, więc w niedługim czasie zagościło na warszawskich scenach (Harenda, Metal Cave, No Mercy, Radio Luxemburg, Medyk), przekazując ludziom leśną energię.

Pierwsze demo ujrzało światło dzienne w sierpniu 2009 roku.

W międzyczasie skład ulegał rozmaitym modyfikacjom.

Obecnie Leśne Licho tworzą:

Anna Achtelik - wokal
Mikołaj "Miki" Flis - gitara/kompozycje/teksty
Kaj Żukowski - gitara
Antoni Dmowski - perkusja
Grzegorz "Grzesiu" Maj - gitara basowa
Ola Shonhor - klawisze/teksty

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz większych imprez plenerowych, między innymi Castle Party 2018, Średniowieczuj w Maszewie, Dni Jakuba Wędrowycza, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, Zlot Miłośników Folk Metalu, WOŚP, Hello Folks w Lublinie, Zlot Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Konwent Fantasy w Głogówku, Festiwal Kultury Słowian "Stado", 9. Starosądecki Jarmark Rzemiosła, Festiwal Fantastyczny Miłosław itd.

Na początku 2016 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Pieśni Starego Lasu"